D-Link: Novinka modemu 4G LTE pre predajné automaty

D-Link® spoločnosť oznámila svoju novinku modemu 4G LTE (m2m: machine-to-machine) modelu: DWM-311, ktorý bol
certifikovaný pre bezdrôtové pripojenie Verizon Wireless. DWM-311 modem umožňuje zariadeniam, ako sú kiosky, predajné automaty a bankomaty komunikovať logistické i štatistické dáta späť na materskú základňu podniku.

Nový DWM-311 ponúka množstvo výhod a služieb, počínajúc od zvýšenej efektívnosti logistiky k vynikajúcim službám zákazníckeho servisu. S pridaním jednotky DWM-311, získavané údaje možno zdieľať bezdrôtovo a môžu byť rýchlejšie analyzované pomocou zariadení, ktoré spadajú do kategórie IoT (internetu vecí).

"Tento nový modem pokračuje v "IoT iniciatíve" u spoločnosti D-Link, umožňujúc stále viac a viac zariadeniam, ktoré aby mohli byť pripojené a tak sa dozvedieť o trendoch zákazníkov a vytvárať chytrejšie reagovanie na ich chovanie," povedal Raman Bridwell, Viceprezident SPBU D-Link Systems, Inc. "DWM-311 umožňuje spoločnostiam s predajnými zariadeniami vo vzdialenejšej lokalite, aby boli efektívnejšie obsluhované, monitorované a využívané." Takúto službu zberu dát štatistík, notifikácii o funkčnosti, či stave zásob na automatoch a uskutočnených hotovostných i bezhotovostných predajov, je uskutočniteľná tiež cez inú službu a od inej spoločnosti. Ide o neporovnateľne vyspelejšie, rozvinuté komplexnejšie riešenie založené na platforme telemetrie, ktorá je dostupná i pre slovenskú a českú klientelu od spoločnosti Vendea, kde si môžete vytvoriť pre viaceré automaty zároveň plánogramy ciest k svojím zariadeniam, a priradiť rôzne lokality s automatmi v rôznych pracovných časoch viacerým zamestnancom s rôznou frekvenciou návštev konkrétneho automatu, zároveň ho priradiť technikom -pre prípad notifikácie o nefunkčnosti automatu, či platobného systému na nich umiestnenom. Tiež je možné priradiť notifikácie na desktop, alebo smartfón na dopĺňanie (refill) pri voliteľnej kritickej hodnote tovaru svojim brigádnickým, či stálym zásobovačom.
Redaktor