D-Link: Novinka modemu 4G LTE pre predajné automaty

D-Link® spoločnosť oznámila svoju novinku modemu 4G LTE (m2m: machine-to-machine) modelu: DWM-311, ktorý bol
certifikovaný pre bezdrôtové pripojenie Verizon Wireless. DWM-311 modem umožňuje zariadeniam, ako sú kiosky, predajné automaty a bankomaty komunikovať logistické i štatistické dáta späť na materskú základňu podniku.

Nový DWM-311 ponúka množstvo výhod a služieb, počínajúc od zvýšenej efektívnosti logistiky k vynikajúcim službám zákazníckeho servisu. S pridaním jednotky DWM-311, získavané údaje možno zdieľať bezdrôtovo a môžu byť rýchlejšie analyzované pomocou zariadení, ktoré spadajú do kategórie IoT (internetu vecí).

"Tento nový modem pokračuje v "IoT iniciatíve" u spoločnosti D-Link, umožňujúc stále viac a viac zariadeniam, ktoré aby mohli byť pripojené a tak sa dozvedieť o trendoch zákazníkov a vytvárať chytrejšie reagovanie na ich chovanie," povedal Raman Bridwell, Viceprezident SPBU D-Link Systems, Inc. "DWM-311 umožňuje spoločnostiam s predajnými zariadeniami vo vzdialenejšej lokalite, aby boli efektívnejšie obsluhované, monitorované a využívané." Takúto službu zberu dát štatistík, notifikácii o funkčnosti, či stave zásob na automatoch a uskutočnených hotovostných i bezhotovostných predajov, je uskutočniteľná tiež cez inú službu a od inej spoločnosti. Ide o neporovnateľne vyspelejšie, rozvinuté komplexnejšie riešenie založené na platforme telemetrie, ktorá je dostupná i pre slovenskú a českú klientelu od spoločnosti Vendea, kde si môžete vytvoriť pre viaceré automaty zároveň plánogramy ciest k svojím zariadeniam, a priradiť rôzne lokality s automatmi v rôznych pracovných časoch viacerým zamestnancom s rôznou frekvenciou návštev konkrétneho automatu, zároveň ho priradiť technikom -pre prípad notifikácie o nefunkčnosti automatu, či platobného systému na nich umiestnenom. Tiež je možné priradiť notifikácie na desktop, alebo smartfón na dopĺňanie (refill) pri voliteľnej kritickej hodnote tovaru svojim brigádnickým, či stálym zásobovačom.