Route4Me na lokalitách šetrí vodičom čas

Route4Me prináša automatickú funkciu na "check-in" pre vodiča k načasovaniu a optimalizácii trasy, ktorá je ideálna pre
firmy, ktorých vodiči musia denne navštíviť mnoho lokalít. Automatická funkcia check-in/ check-out  používa dynamický geo-fencing, aby nebolo pre vodiča nutné  prihlásiť sa na lokalite a potom zasa manuálne odhlásiť.
Toto automatické prihlásenie šetrí čas, zvyšuje produktivitu zamestnancov a nakoniec znižuje náklady, uviedla firma v svojej tlačovej správe.
Táto funkcia tiež umožňuje firmám určiť približný čas a zároveň navrhnúť pracovnú náplň pri jednotlivých zastaveniach vodiča na lokalite na určitej trase/okruhu a dobu potrebnú na spustenie automatického prihlásenia. Tento čas pre prihlásenie pri návšteve lokality je počítaný buď v sekundách, alebo ako percento predpokladanej doby na mieste. Nová funkcia tiež zvyšuje bezpečnosť na cestách, pretože vodiči používajúci Route4Me nemusia pozerať na displej svojho telefónu, aby sa manuálne prihlásili. Spoločnosť plánuje spojiť možnosti geo-fencingu s prichádzajúcou novou funkcionalitou zasielania správ pre zákazníka a notifikačného modulu. Modul bude automaticky informovať zákazníkov prostredníctvom textovej správy, alebo telefónneho hovoru, keď sa k nemu vodič blíži, alebo keď sa oneskoruje.
Ak by šlo o návštevu lokalít predajných automatov či už kvôli servisu, alebo dopĺňaniu tovaru na jednotlivých lokalitách a zároveň pre plánovanie najefektívnejšej trasy pre okruh - najlepším riešením by bolo umiestnenie jednotky s telemetriou do samotného automatu, čo je však už produkt inej spoločnosti. Na Slovenskom trhu je dostupný produkt Otimetry u výhradného distribútora Vendea, s.r.o.