Nespresso uvádza model Zenius

Posviatočné obdobie sa rozhodla komerčne mimoriadne aktívne využiť spoločnosť Nespresso. Na trh zatiaľ skúšobne uviedla malý kancelársky model Zenius. Ide o prístroj, vhodný do kancelárskych priestorov s počtom zamestnancov do 15.
Nespresso si najskôr urobila prieskum v desiatich európskych krajinách. Z poznatkov, ktoré má k dispozícii vyplýva, že až 45 percent zamestnancov malých firiem tvrdí, že ochotne a ústretovo zvýšia svoje pracovné výkony, ak pocítia, že zamestnávateľ im ponúka nejaké benefity. Stačí napríklad len kvalitná káva, čo pre zamestnávateľa znamená minimálnu investíciu a v kancelárii sa takmer začínajú diať zázraky.
Zenius je momentálne v testovacej prevádzke priamo v teréne. Nespresso ponúka záujemcom bezplatnú dodávku a inštaláciu, požaduje iba vyplnenie dotazníka spokojnosti. To znamená, že v tejto etape je káva z automatu pre konzumenta zamestnanca, ako aj jeho zamestnávateľa zadarmo.
Automat Zenius je vybavený SIM kartou a s jej pomocou odosiela všetky potrebné dáta o spotrebe a dopyte svojmu prevádzkovateľovi. Je priam na mieru skonštruovaný na podmienky silného konkurenčného boja v prostredí, ktoré požaduje malé, spoľahlivé, na ovládanie jednoduché a na náklady nízke zariadenia na prípravu kávy.
Zohľadňuje rôzne potreby žien i mužov a tak ponúka tri rôzne možnosti dávkovania vzhľadom na objem nápoja, pracuje s kapsulami, pripravuje Ristretto, Espresso a Lungo. Disponuje vysokotlakovým čerpadlom s výkonom až do 19 barov, má vyberateľnú nádržku na vodu s objemom 2,3 litra. Zásobník je na 25 použitých kapsúl a hmotnosť celého prítroja je 7 kg.
Do komerčnej prevádzky príde Zenius v septembri.