Ako neviditeľné zámky zviditeľniť

Či už vlastníte niekoľko desiatok predajných automatov, alebo tisícku na Vašom trhu, elektronické zámky by ste mali mať na mysli. Je to ďalší krok v oblasti bezpečnosti pre predajné automaty, ale i viac než len bezpečnosti. Návratnosť investícií do elektronického zámku je rýchla, keďže je tento zámok schopný identifikovať správanie, ktoré nie je zaznamenateľné keď používate len mechanický zámok. Navyše, elektronické zámky sú stále múdrejšie, pričom veľa spoločností, ktoré ponúkajú kľúče spárovateľné so smartfónmi, a niektoré úplne nahrádzajú kľúče a zámky,  a tak sú tu zámky otvoriteľné mobilným telefónom. Mechanické zámky ponúkajú bezpečnosť a sú vynikajúcim spôsobom, ako zabrániť  krádeži a vandalizmu. Avšak, neumožňujú v žiadnom prípade nastaviť vymedzený prístup, ani neumožnia zaznamenať "kto, čo a kedy" mal prístupu k automatu. Existuje mnoho prípadov, kedy by mohli byť tieto informácie veľmi cenné napr. pri prevencii straty, monitorovania prístupu k hotovosti a dokonca napomáhať efektivite plánovania trasy. "Viac ako kedykoľvek predtým, vývoj sa stále točí okolo zberu dát a analytických nástrojov na získanie toho čo by ste mohli potrebovať," povedal Mark Imhof riaditeľ bezpečnostných riešení Medeco zámkov.
Imhof hovorí, že zvyšujúci sa počet operátorov používa elektronické zámky, aby zaznamenali správanie, ktoré by mohlo ovplyvniť ziskovosť zariadenia. Ide o prípad, keď  je automat otvorený viac ako raz, keď to naznačuje správanie vodiča, že by mal lepšie plánovať a nevracať sa viac krát. Tiež zaznamená čas ako dlho má vodič tento automat  na tom, ktorom mieste otvorený. To môže pomôcť operátorom rozlišovať, ktorý šofér napr. účinne využíva svoj čas,  alebo ktoré trasy by potrebovali prepracovanie, keďže doba medzi automatmi je príliš dlhá.
"Analýza dát môže byť poháňačom produktivity," vysvetlil Imhof. Zdôrazňuje dôležitosť hlásení a možnosť prispôsobiť analýzu dát, aby boli analýzy skutočne efektívne. Prevádzkovatelia by mali byť schopní vstupovať kedykoľvek k dátam prostredníctvom elektronického zámku, do konkrétneho časového rámca, umiestnenia zariadenia, alebo dokonca k samotnému automatu."Tu môže byť veľmi detailná analýza, - a to pre každú návštevu, či prístup do zariadenia," povedal Imhof. A akonáhle boli dáta analyzované, musia sa vykonať zmeny k zvýšeniu efektivity. "Typický vendingový predajca, ktorý chce naše riešenie, je ten ktorý hľadá viac ako len fyzickú bezpečnosť. Hľadá úsporu nákladov a informácie, ktoré by mu elektronické zámky mohli poskytnúť." Vycibrenú mieru dosiahnutia efektivity, ponúka širokospektrálny zber dát a štatistík z predajov na zariadeniach už zložitejší systém telemetrie. Viac sa dozviete na http://www.platobne-systemy.sk/produkty/otimetry