ShelfX – inteligentná chladnička

Z výrobnej linky začiatkom tohto roka zišiel prvý inteligentný chladiaci automat ShelfX. Už teraz sa hrdí ocenením Inovation Award. Spoločnosť Royal z Kearneysville v USA začala výrábať nový typ chladiaceho predajného automatu, ktorý je vybavený „inteligentnými policami“. Majú v sebe zabudované váhy, ktoré okamžite rezpoznajú presné množstvo a identitu tovaru v chladničke.
Logicky teda vedia zaznamenať aj to, čo si zákazníci z regálu vybrali, prípadne, čo doň vrátili. Podľa toho automat pripraví záverečnú platbu. Prostredníctvom bezdrôtovej komunikácie si potom sumu stiahne z účtu zákazníka.
Zákazníkom stačí stiahnuť si príslušnú aplikáciu do svojho mobilného telefónneho zariadenia a vytvoriť si inkaso k účtu. Pri použití predajného automatu potom dostanú na svoj mobil prístupový kód, ktorý im umožní otvoriť predné dvere zariadenia a vybrať si tovar podľa želania. V možnostiach zákazníckeho použitia zostáva aj kreditná karta automatovej spoločnosti či bežná platobná banková karta.
ShelfX je mimoriadne vhodný najmä do hotelov, obchodných centier, telocviční, škôl a knižníc, ale aj na letiská. Okrem nápojov je schopný predávať aj sendviče, šaláty alebo čerstvé ovocie.