Riešenie pre new yorské "smart" parkovanie

Popredný svetový výrobca inteligentných parkovacích automatov, Municipal Parking Services /Mestské služby parkovania- MPS/, a firma Cardis oznámili podpísanie zmluvy na realizáciu technológie pre cenovo efektívne spracovanie elektronických platieb nízkej hodnoty (LVP) do parkovacích automatov firmy MPS, z ktorých prvý bude zavedený v Cedarhurst-e, Long Island, NY. MPS bude pokračovať  po etapách v rozšírení tohto riešenia po celých Spojených štátoch.
   Partnerstvo s MPS prináša použitie patentovanej technológie Cardis na cielené zníženie nákladov pre spracovanie takýchto mikro-transakcií, nárast výnosov za parkovné,a tiež ďalšie rošírenie trhu. Implementovanie tejto aplikácie pre platby nízkej hodnoty (LVP) prinesie potenciálne úspory v stovkách miliónov dolárov, keďže táto Cardis technológia je implementovaná  v rozsiahlom priemysle parkovacích automatov (odhadom viac ako 20 miliónov parkovacích automatov), z nich čím ďalej tým viac je v "smart" prevedení.
   Pri parkovnom 50 centov za hodinu v Cedarhurst-e, NY v súčasnosti a minimálnou sumou jedného dolára pre platbu kreditnou kartou, väčšina ľudí v Cedarhurst-e naďalej používať mince, čím vynikajú vysoké náklady na správu doslova tón mincí. Technológie Cardis sľubuje zníženie nákladov  25% až 65% pre LVP transakcie, minimum pre platbu kartou môže byť stanovený až na 25 alebo 50 centov, čím poplatky za spravu výrazne klesajú. S ohľadom na neoddeliteľné náklady na manipuláciu s hotovosťou, toto riešenie predznamenáva novú éru pre čím ďalej tým viac inteligentné "smart" parkovacie automaty.
  Joe Caldwell, generálny riaditeľ spoločnosti MPS, poznamenal, že "transakčné náklady na elektronické platby malých súm sú neúmerne vysoké vzhľadom k súčasnému nízkemu množstvu nákupov kartou na našich parkovacích automatoch. Veľmi nás teší, že môžeme spolupracovať s Cardis a realizovať ich riešenie pre automaty. Toto  riešenie ponúka nielen väčšie pohodlie pre vodičov, ale ušetrí MPS a obciam, ako je Cedarhurst, celkovo milióny dolárov ročne na poplatkoch. Vnímame technológiu Cardis, ako to,  čo nás bude odlíšovať na trhu od konkurencie a posunie naše riešenie ďalej s rýchlejším expandovaním na ďalšie trhy v USA. "
  Aj keď sa jedná o špecifické zameranie pre parkovacie automaty, v súčasnej dobe má firma Cardis plány na rozšírenie partnerstva na iné transakčné segmenty s nízkou hodnotou platieb, ako sú predajné automaty a mikro trhy.