Internet vecí a automaty: Nápad pripojiť už existujúce distribučné siete

Predajné automaty s inteligentnými funcionalitami sú vynikajúcim príkladom toho, ako "internet vecí" (IoT) môže  ovplyvniť zaužívané obchodné modely i toky príjmov.
Predajný priemysel prechádza neuveriteľnými zmenami. Mať prístup k údajom, generovaným z pripojených zariadení, zmenilo spôsob, ako sa budú generovať príjmy. Stále pripojenie umožňuje správcom automatov ponúkať zákazníkom ako pridanú hodnotu uživateľskú utilitu k produktom vo forme „služby“ pri nákupe z predajných automatov.
Spolu s užívateľskou kastomizáciou, či zvýšenou bezpečnosťou platby, tiež bezhotovostnou platbou, alebo neustálym monitorovaním denných zásob a on-line spotreby, prichádzajú nové časy a čitateľne naznačujú smer vývoja pre predajné automaty ako ponúkať  svoje produkty ziskovejšími spôsobmi. Pomocou nových technológií u pripojiteľných zariadení sú možnosti neobmedzené.
Tradičné automaty prešli vývojom za sto rokov svojej historickej existencie na inteligentné zariadenia.Technológie s rastúcimi digitálnými schopnosťami ich premieňajú na „smart“ inteligentné, on-line spravované predajné zariadenia.