Čaká nás prudký rozvoj mikromarketov

V Spojených štátoch len za posledné dva roky vzrástol počet malých automatových predajných komplexov o 170 percent.
„Čo sme to dokázali? Vytvorili sme celkom nové odvetvie obchodu.“ Hrdo vyhlásil Brad Bachtelle zo spoločnosti Bachtelle & Associates. Tá sa zaoberá výrobou samoobslužných pokladničných systémov, automatizáciou maloobchodu, zriaďovaním mikromarketov a ponúka tiež samoobslužné kiosky. „Je to naozaj nová cesta, máme obrovský impulz pre zvyšovanie predaja, ktorý je čoraz viac zákazníkmi obľúbený a vyhľadávaný. Toto je naozaj vzrušujúce obdobie v našom priemysle“ nadšene konštatoval Bachtelle.
Už v roku 2012 len v Spojených štátoch a len mikromarkety spoločnosti Bachtelle & Associates vykázali celkový objem predaja vo výške viac ako 90 miliónov dolárov. Jedno predajné miesto vykázalo priemerný objem predaja v hodnote 48 tisíc dolárov.
„Čo bude ďalej? Očakávame, že čoskoro bude na trhu 13.000 mikromarketov a 35 000 ich len na území USA pribudne počas desiatich rokov,“ predpokladá Brad Bachtelle. „Ak by sme nebrali do úvahy možnú infláciu, objem obchodov pomocou týchto predajných zariadení stúpne na 1,6 miliardy dolárov v najbližších 10 rokoch.“
Zaujímavý je v tejto súvislosti aj personálny odhad. Bachtelle si myslí, že celý tento až takmer neskutočný objem predaja bude jeho spoločnosť schopná zabezpečiť iba so 150 -timi zamestnancami.