Amcor ponúka balíčky záchrany na africkom vidieku

Nech sme kdekoľvek na svete, veľmi dobre si uvedomujeme, že pokiaľ sa niečo stane, je dôležité mať pri sebe správne lieky, či zdravotné pomôcky. Zastaviť krvácanie, znížiť teplotu, uľaviť od kašľa, zvládnuť uštipnutie hmyzom, či hadom...

Amcor sa rozhodol pomáhať  v Afrike. Na vidieku nie je vždy reálne udržiavať človeka, ktorý by tam bol 24 hodín denne k dispozícii a pomáhal. Nemocnice nie sú v dostatočnej hustote, ale riešenie by tu bolo. Umiestniť do týchto oblastí automat, z ktorého si v prípade núdze vedia ľudia bez problémov vybrať tzv. balíček prvej pomoci. Všetko je sterilne uskladnené, automaty sú pravidelne kontrolované a monitorované.

Amcor prioritne dodáva lieky na hnačky, či dehydratáciu. Tie sú v týchto oblastiach najpotrebnejšie. Aby sa pomoc dostala aj k tým, ktorí si ju nemôžu z finančného hľadiska dovoliť, darovala firma Amcor v spolupráci ColaLife viac ako 870 tisíc kusov týchto balíčkov, ktoré nazvali Kit Yamoyo Flexi-Pack. Inšpirovalo to zambijskú vládu, ktorá v rámci systému verejného zdravotníctva pridala ďalších bezplatných 452 tisíc balíčkov.

Hygienické balenie a vďaka vendingu aj dostupnosť. Aj takto sa dá pomáhať.