Tomra Flow Technology – ideálna recyklácia

Tomra Systems ASA je popredný svetový poskytovateľ reverzných automatov (RVM) na triedenie, založených na senzoroch. Tomra v týchto dňoch predstavila novú generáciu automatov RVM s Flow Technology, s patentovaným novým senzorom Tomra, určených pre maloobchod.

Nová technológia umožňuje senzorom v automate rýchlo rozpoznať fľaše a plechovky rôznych tvarov a veľkostí. Automat tak dokáže prijať až 60 recyklovateľných nápojových obalov za minútu. Je ideálnym na miesta, kde spotrebitelia prinášajú obaly na výmenu za hotovosť. Tomra Flow Technology nasníma až 1000 snímok za sekundu, čo jej umožňuje dokonale načítať tvar a materiál obalu. To umožňuje spotrebiteľom vkladať obaly v rýchlom poradí za sebou.

K dispozícii prevádzkovateľom sú tri druhy automatov s novou technológiou: T-9 Bottle, T-9 Combi a T-90. Vyberú si tak prevádzkovatelia, ktorí chcú mať automat priznaný v celej jeho kráse, ale aj veľké prevádzky, ktoré majú automat „schovaný“ v zadnom priestore a zákazníci vidia iba jeho časť s displejom.

Prevádzkovateľ vie veľmi rýchlo zistiť, či je potrebné automat vyprázdniť, prípadne vyčistiť. O jeho prevádzke je vďaka technológiám a elektronike vždy pohodlne informovaný. Tomra Flow Technology sú tak automatmi novej generácie.

{jamedia src="https://www.youtube.com/watch?v=xBmObc5S_vc" type="video" mtype="youtube"}