Pouličné automaty na podporu filmu

Originalita a kreativita automatom, ktoré podporujú filmy  a seriály, určite nechýba. Táto nová forma marketingu sa používa čoraz častejšie. Automaty podporujú premiéru filmu, nachádzajú sa priamo medzi ľuďmi na tých najfrekventovanejších miestach. Najdôležitejšie na takýchto marketingových akciách je ich posolstvo a vending je ideálnou možnosťou.

V Španielsku takýmto spôsobom upozorňovali na premiéru televízneho seriálu The Walking Dead. Automaty ponúkajú občerstvenie, ktoré by tvorilo „klasickú radu“ v prípade apokalypsy. Takže z automatu si môžu zákazníci vybrať vrecúška s mravcami, červami a podobne. Všetko by to boli v prípade apokalypsy vynikajúce zdroje živín a bielkovín. Takto je tu možnosť si to zadarmo vyskúšať. Stačí sa len odfotiť pri automate a dať fotku na sociálne siete. Potom obdržíte kód vďaka ktorému získate „záchranné vrecúško“ grátis.

Automaty na podporu filmov a seriálov majú dokonalý reklamný a marketingový efekt. Práve preto po nich reklamné agentúry vo svete siahajú čoraz častejšie. Naviac ponúkajú neobmedzené množstvo nápadov, čo všetko sa dá do nich dať, aby sa podporil konkrétny film, či seriál.

The Walking Dead je americký post-apokalyptický hororový dramatický televízny seriál. Režijne sa pod neho podpísal Frank Darabont. Vznikol na základe komiksovej predlohy. Hlavným hrdinom je šerif Rick Grimes, ktorý sa preberie z kómy do post-apokalyptického sveta. Ten je plný mäsožravých zombie. Rick Grimes však napriek všetkým prekážkam túži nájsť svoju manželku a syna. Apokalypsa zmenila ľudí na „chodcov“, takto v seriály označujú zombie. Skupinka ľudí, ktorá prežila, cestuje naprieč USA a snaží sa nájsť si nový domov bez ohrozenia zombie. Skupinu vedie Rick Grimes, ktorý bol v starom svete policajným dôstojníkom. Čím väčšmi je ich situácia bezútešnejšia, tým viac ich vôľa prežiť núti robiť takmer čokoľvek, len aby zostali nažive. 
Seriál sa dočkal už 6 sérií a teší sa veľkej popularite po celom svete.

{jamedia src="https://www.youtube.com/watch?v=R1v0uFms68U" type="video" mtype="youtube"}