Olevending znovu „objavuje“ automaty s erotickým obsahom

Olevending v Španielsku začína inštalovať nové automaty, ktoré sú schopné bezpečne ponúkať tovar s erotickým obsahom. Podľa prieskumov firmy rastie v tejto krajine dopyt práve po tomto druhu tovaru. Vďaka automatom je dostupný prakticky 24 hodín denne. Je však potrebné brať do úvahy viaceré obmedzenia. V prvom rade ide o obmedzený počet predávaných segmentov, v druhom rade, nemenej dôležitom, ide o kontrolu kupujúceho. Všetok tovar je určený osobám starším ako 18 rokov. Olevending preto vyvíja nové technologické možnosti, aby zabezpečil požadované bezpečnostné parametre.

V súčasnosti sú automaty nainštalované v mestách Vigo, San Fernando a v Madride.

Hlavným rysom nového predajného automatu je prezentácia produktov. Automat používa polarizovaný displej, ktorý zabraňuje priamemu zobrazeniu produktu. Chráni tak deti a verejnosť, ktorá sa môže cítiť poškodená týmto obsahom.

Automat sa aktivuje po načítaní národnej identifikačnej karty (na Slovensku by to bol občiansky preukaz). Systém tak overí vek a oprávnenie kupujúcej osoby. Obrazovka po načítaní dokladu zostáva aktívna 3 minúty. Po uplynutí tohto času sa vracia do stavu „pokoja“. Týmto spôsobom systém chráni spotrebiteľov. Je určený len dospelým osobám a žiariaci displej tak „nedráždi“ okoloidúcich. Jeho obsah je k dispozícii nevyhnutný čas, ktorý pri ňom strávi kupujúci.

Automat je navrhnutý tak, aby svojim obsahom nedráždil vo verejných priestoroch. V súčasnosti ho využívajú najmä mladí ľudia. Najčastejšie predávaným tovarom sú kondómy a erotická bielizeň. Podľa prieskumov Olevendingu je tento obchod na vzostupe.

{jamedia src="https://www.youtube.com/watch?v=Y1LMGh8lbuo" type="video" mtype="youtube"}